Zamknij

Tragiczny wypadek w Zabrzu. Ojciec wiózł motorem 4-letnie dziecko

Redakcja
29.05.2017 11:19
Tragiczny wypadek w Zabrzu. Ojciec wiózł motorem 4-letnie dziecko
fot. Facebook/ Zabrze dla każdego (Michał Banaszkiewicz)

Tragiczny wypadek w Zabrzu. Ojciec wiozący motocyklem 4-letniego syna zderzył się z volkswagenem caddy. Dziecko zmarło, a ojciec doznał wstrząsu mózgu. Wstępne ustalenia mówiły, że to kierowca auta wymusił pierwszeństwo.

Wypadek wydarzył się około godz. 12.30 na skrzyżowaniu ulic Mikulczyckiej i Przystankowej w Zabrzu. Kierowca volkswagena – według wstępnych ustaleń – wymusił pierwszeństwo i zderzył się z motocyklistą. Świadkowie zdarzenia cytowani przez Dziennik Zachodni twierdzą natomiast, że to kierujący motocyklem jechał z dużą prędkością i to było powodem wypadku.

Obaj mieli kaski

Z tego, co udało się ustalić, zarówno ojciec jak i syn mieli na głowach kaski. – Volkswagenem kierował 59-letni mężczyzna, a motocyklem 29-latek – komentowała st. sierż. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na miejsce wypadku przyjechał biegły z zakresu ruchu drogowego. Teraz sprawa trafi pod lupę policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, którzy pod nadzorem prokuratury będą ustalać okoliczności tragicznego wypadku.

RadioZET.pl/DziennikZachodni/Gazeta.pl/strz