Zamknij

Tragiczny wypadek w Zielonej Górze. Nie żyją dwie osoby, które jechały na pogrzeb

26.10.2021 22:19
Wypadek na S3
fot. Lukasz Solski/East News (ilustracyjne)

Tragiczny wypadek w Zielonej Górze. Po zderzeniu dwóch aut na trasie S3 zginęły dwie starsze osoby. Trzeci senior, który znajdował się w oplu z pozostałymi ofiarami, trafił w stanie ciężkim do szpitala. Kierowcy drugiego samochodu nic poważnego się nie stało.

Wypadek na wysokości Zielonej Góry spowodował zablokowanie jezdni drogi S3. - Z nieustalonej przyczyny doszło do zderzenia nissana qashqaia z oplem astrą. Oplem jechały trzy starsze osoby. Dwie z nich poniosły śmierć, a trzecia w bardzo ciężkim stanie została zabrana przez pogotowie do szpitala. Kierowcy nissana nic poważnego się nie stało, był trzeźwy – powiedziała PAP Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Dodała, że po zakończeniu działań ratowniczych na miejscu tragedii pracę rozpoczęli policjanci, którzy ustalają przebieg i przyczynę wypadku. Śledztwo w tej sprawie będzie nadzorowane przez prokuratora.

Śmiertelny wypadek na trasie S3. Ofiary jechały na pogrzeb

Według serwisu Wlkp112.pl, ofiary wypadku jechały na pogrzeb. Zmarłe osoby miały około 70 lat, a trzeci ranny z opla około 80 lat. 

Z informacji przekazanej przez dyżurnego PID zielonogórskiego oddziału GDDKiA wynika, że do wypadku doszło we wtorek przed godz. 20 na 191. kilometrze S3 – między węzłami Zielona Góra Południe a Zielona Góra Północ.

W związku ze wstrzymaniem ruchu w kierunku Gorzowa został zorganizowany objazd przez Zieloną Górę. Utrudnienia z nim związane mogą potrwać kilka godzin.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Rynkiewicz