Policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę. W alkomacie skończyła się skala

Redakcja
19.04.2018 12:56
Traktor
fot. Policja.pl

Ponad 4 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który prowadził ciągnik rolniczy w gminie Zbąszynek. Mężczyzna nie mógł utrzymać się na nogach. Na urządzeniu kontrolnym, którym został zbadany przez policjantów z Posterunku Policji w Zbąszynku, skończyła się skala! 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek 16 kwietnia podczas patrolu gminy Zbąszynek policjanci z reaktywowanego posterunku policji zauważyli zakopany w polu ciągnik rolniczy i ludzi prowadzących dosłownie upojonego alkoholem mężczyznę. Świadkowie zeznali, że mężczyzna jest kierowcą tego pojazdu i poruszał się nim w takim stanie nie tylko po polu, ale również po drogach.

Policjanci poddali 35-latka badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ku ich zdziwieniu w urządzeniu kontrolnym skończyła się skala. Wykazało ono ponad 4 promile alkoholu — poinformował sierż. szt. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowa Policji w Świebodzinie.

Mężczyzna został zabrany przez pogotowie i pobrano mu krew do badań. Nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdem — utracił je właśnie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zobacz także

Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty do 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

RadioZET.pl/DG