Zamknij

Transfery z PiS do Polski 2050? Hołownia: Rozmawiamy

17.05.2021 11:07
Szymon Hołownia, lider Polski 2050
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

- Szczerze, nie mam innego pomysłu, niż pedałować jeszcze szybciej, jeszcze więcej robić – mówi Gość Radia ZET Szymon Hołownia, pytany w internetowej części programu o to, jak zamierza „dowieźć” swoje poparcie do wyborów parlamentarnych. Mówi też o kolejnych posłach, którzy mogą dołączyć do Polski 2050. Tym razem jednak nie z klubów opozycyjnych, a z PiS.

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia nie wyklucza kolejnych transferów do swojej partii jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku. Dotąd Hołownia „łowił” po stronie opozycji – dołączyli do niego politycy Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Tym razem Szymon Hołownia sugeruje, że dołączyć może ktoś z klubu PiS.

– Rozmawiamy też z ludźmi z prawej strony. Z kilkoma osobami. Te rozmowy nie są proste. Mamy świadomość, za czym przez ostatnie lata większość z nich głosowała i co popierała – mówi Szymon Hołownia, pytany w internetowej części programu „Gość Radia ZET” o transfery do jego partii.

Posłuchaj podcastu

Hołownia o możliwych transferach z PiS do Polski 2050

Hołownia zaznacza, że po prawej stronie sceny politycznej „również są wartościowi ludzie, którzy też już widzą, że nie w tę stronę to miało iść”. - Ale część z nich musi wykonać jeszcze pracę wewnętrzną ze swoją odwagą – ocenia Hołownia.

Lider nowej partii zapowiada też szybszą budowę struktur.

– Robić, ile się da: jeździć, rozmawiać, przekonywać, budować, tworzyć i zobaczymy, gdzie nas wybory zastaną – wylicza w rozmowie z Beatą Lubecką. Dopytywany o finansowanie swojej partii, Hołownia odpowiada, że zbiera kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. - Pewnie powyżej 400 tys. – precyzuje. - Mam nadzieję, że uda nam się zbudować finansowanie na tyle stabilne, żebyśmy mogli podejść pod próg kampanii, kiedy pojawia się nowa emocja. Kiedy jest meta, do której trzeba się ścigać, to ludzie zaczynają inaczej myśleć – komentuje Gość Radia ZET.

Szymon Hołownia: Nowy Ład to więcej ludzi zapakowanych w długoletnie kredyty

Dopytywany o Nowy Ład, Szymon Hołownia ocenia, że zapowiedzi w nim zawarte, dotyczące mieszkalnictwa, nie rozwiążą problemu. - One rozszerzą rynek deweloperski i sprawią, że więcej ludzi zapakuje się w kredyty na bardzo długie lata – uważa lider Polski 2050 Szymona Hołownii. Jego zdaniem państwo, w myśl pomysłów PiS, to „bankomat skrzyżowany z wpłatomatem i jeszcze pobierający dużą prowizję”. - Tak się nie da myśleć o nowoczesnym państwie. Mają potwornie archaiczne myślenie – mówi gość Beaty Lubeckiej.

RadioZET.pl