Zamknij

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Co przyniosły piątkowe poszukiwania?

Redakcja
15.09.2017 15:34
Iwona Wieczorek
fot. You Tube screen

Bez przełomu zakończyły się dzisiejsze poszukiwania zwłok Iwony Wieczorek w Parku Reagana w Gdańsku. Policja cały dzień przekopywała miejsca wyznaczone przez georadar i psy policyjne.

Na razie policji udało się przeszukać zaledwie 1/6 powierzchni parku. W poniedziałek prace zostaną wznowione, na początku ponownie przy użyciu georadaru, a potem koparki.

Zobacz także

Michał Sienkiewicz z policji w Gdańsku zapowiada, że poszukiwania mogą potrwać nawet kilka miesięcy. Park Reagana jako miejsce ponownych poszukiwań wyznaczyli policyjni "łowcy głów" z Poznania, którzy uznali, ze to właśnie tam sprawca zakopał zwłoki dziewczyny. Policja prosi też o kontakt świadków, którzy mogą mieć nawet błahe informacje w tej sprawie

Dotąd do policjantów zgłosiło się 20 świadków - policja dokładnie sprawdza każdą informację.

Co się wydarzyło 7 lat temu na Wybrzeżu?

Przypomnijmy: nocą z 16 na 17 lipca 2010 roku Iwona Wieczorek bawiła się w jednym z klubów w Sopocie. W pewnym momencie odłączyła się od znajomych i pieszo postanowiła wrócić do domu. Na nagraniach z monitoringu widać, jak idzie wzdłuż pasa nadmorskiego, gdzie w pobliżu wejścia nr 63 ślad się urywa. Do tej pory nie wiadomo, co się z nią stało, a intensywne śledztwo nie przyniosło rezultatu.

Zobacz także

Oprócz tego, policja opublikowała nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać mężczyznę z zawiniętym u szyi ręcznikiem. Na filmie widać, jak wychodzi on klubu, a następnym podąża kilkanaście metrów za kobietą.

RadioZET.pl/DW/MP