Zamknij

Komornik zajął uczelnię, studenci eksmitowani z akademika

Redakcja
21.02.2017 11:24
ESW Sopot
fot. Google Street View

Do problematycznej sytuacji doszło w Sopocie. Studenci tamtejszej Europejskiej Szkoły Wyższej zostali eksmitowani z akademika, a zajęcia i sesję egzaminacyjną odwołano. Wszystko dlatego, że komornik zajął konto uczelni.

O sprawie jako pierwszy napisał lokalny serwis Trójmiasto.pl.

Błyskawiczna eksmisja

Incydent miał miejsce w poniedziałek rano. Studentom przebywającym wówczas w akademiku oraz w budynku ESW zakomunikowano, że muszą zabrać swój dobytek i jak najszybciej opuścić teren uczelni. Komornik, który zajął szkołę, nie wytłumaczył zainteresowanym, co jest powodem najścia, zasugerował im jedynie przenosiny do pobliskiego hotelu. Oprócz tego odwołano zajęcia oraz sesję egzaminacyjną.

- Dzisiaj rano dostaliśmy nakaz eksmisji z akademika, musieliśmy to zrobić w trybie natychmiastowym. Byliśmy w szoku, bo nie sądziliśmy, że to prawda, ale musieliśmy to zrobić, bo stracilibyśmy wszystkie swoje rzeczy - opowiada w rozmowie z portalem Aleksandra Domin, studentka zamieszkała w akademiku.

- Powiedziano nam, że możemy zamieszkać w hotelu, żebyśmy nie tułali się po Trójmieście. Pieniądze, które zapłaciliśmy za akademik, pokryją nasz pobyt w hotelu. Możemy tam zostać do końca lutego, ale już w marcu mamy sobie coś znaleźć - mówi dziennikarzom inna studentka.

Dawny spór

Obecnie budynek stoi pusty, pilnują go ochroniarze, którzy otrzymali dyspozycję, aby nikogo tam nie wpuszczać. Studentów poinformowano z kolei o tym, że uczelnia może zostać zlikwidowana.

Jak donosi Trójmiasto.pl, źródłem całego zamieszania jest spór między byłym rektorem ESW a jednym z wykładowców, który dzierżawił od niego budynek. Z tego samego powodu komornik już raz, na krótki okres, zajął uczelnię - miało to miejsce w lutym 2014 roku.

RadioZET.pl/Trójmiasto.pl/MP