Trzaskowski: Chcę, żeby Warszawa była najbardziej zieloną stolicą Europy

Redakcja
14.05.2018 10:22
Rafał Trzaskowski
fot. Radio ZET

Przeniesienie parkowania z placów do podziemnych parkingów, budowa "zielonych korytarzy" oraz nowe parki i skwery - to niektóre propozycje kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. "Chcę, żeby Warszawa była najbardziej zieloną stolicą Europy" - dodał.

Trzaskowski w poniedziałek na konferencji prasowej przedstawił swój program dotyczący zieleni w stolicy.

- Moim celem jest to, żeby Warszawa była najbardziej zieloną stolicą Europy - oświadczył.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Chcemy zbudować w Warszawie sieć zielonych korytarzy, która będzie miała prawie 100 km. Tak, żeby było można przejść Warszawę, właściwie nie wychodząc z terenów zielonych - powiedział kandydat PO i Nowoczesnej.

Trzaskowski zaproponował "zazielenienie" warszawskich ulic i budowę skwerów, które pomogą w tym, żeby Warszawa była jak najbardziej zielona. Kandydat PO i Nowoczesnej zapowiedział też budowę parków i skwerów na terenach, gdzie obecnie znajdują się nieużytki. W tym kontekście mówił o parku między mostami: Gdańskim a Grota-Roweckiego.

Zagłosuj

Czy Warszawa powinna być bardziej zielona?

Liczba głosów:

Zaproponował również, że o zazielenienie skwerów będą mogły zabiegać wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe; granty z ratusza będą wynosiły do 50 tys. zł.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal