Zamknij

Trzaskowski: PiS próbuje wprowadzać cenzurę w internecie

Redakcja
24.08.2017 15:58
Trzaskowski: PiS próbuje wprowadzać cenzurę w internecie
fot. RadioZET

Zapowiada się kolejna odsłona państwa PiS, państwa inwigilacji i kontroli. Zaczęło się już parę miesięcy temu – mówił Rafał Trzaskowski podczas konferencji Platformy Obywatelskiej w Sejmie.

Próba wprowadzenia przez PiS kontroli w sieci – według posła – może skończyć się „tylko i wyłącznie źle”. Trzaskowski przypomniał wydarzenia z ostatnich miesięcy. – Mieliśmy do czynienia ze skandalicznym inwigilowaniem opozycji i wszystkich niepokornych pod Sejmem. To jest łamanie podstawowych zasad demokracji – mówił były europoseł.

Temat kontrolowania treści w internecie powrócił po publikacji „Gazety Wyborczej” – PiS szykuje sieć na internet. Chce walczyć z trollami, ale i z portalami – pisał dziennik.

Zdaniem Trzaskowskiego działania polskiego rządu można porównać do cenzury medialnej, jaka ma miejsce w Chinach. – Mamy choćby słynny model chiński, w którym rząd próbuje dyktować firmom, co mogą pokazywać, co nie, gdzie rząd buduje specjalne zapory, po to, żeby niektóre serwisy społecznościowe nie mogły w danym państwie funkcjonować. I niestety patrząc na proponowane zapisy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, można mieć dokładnie tego typu obawy, że rząd będzie próbował cenzurować treści, które będą przekazywane w internecie – komentował na czwartkowej konferencji poseł PO.

RadioZET.pl/strz