Trzaskowski ma ambicje weryfikować, kto mówi prawdę. Założył w tym celu specjalną stronę

Redakcja
26.07.2018 22:09
Rafał Trzaskowski
fot. mowprawde.pl

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski uruchomił w czwartek stronę internetową mowprawde.pl, na której zamieszczane są wypowiedzi jego kontrkandydata Patryka Jakiego dot. m.in. rządów PO w stolicy skonfrontowane z informacjami przedstawionymi przez autorów strony.

Trzaskowski zapowiedział, że chce walczyć z "kłamstwem" i "manipulacją", które - według niego - rozpowszechniają politycy PiS, m.in. jego konkurent do stołecznego ratusza Patryk Jaki. W tym tygodniu ruszył kolejny etap jego "prekampanii".

Według polityka Platformy strona będzie jednym z narzędzi, którymi PO chce walczyć "o politykę opartą na faktach".

- Posługiwanie się fałszywymi informacjami w polityce stało się normą. Wybory w Warszawie to pierwszy krok, aby to zmienić - napisał Trzaskowski.

Do treści strony odniósł się sam Jaki.

- Wszystko napisane na tej stronie to manipulacja i plagiat tłitów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dlatego warto podać, że Rafał Trzaskowski to czwarta kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz - napisał kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

- Wkrótce będzie odpowiedź, to się razem pośmiejemy. Takie dzieła pokazują jakość rządów PO - ocenił Jaki.

Na stronie internetowej zamieszczane są wypowiedzi Jakiego dot. funkcjonowania żłobków za rządów PO w Warszawie, sportu, infrastruktury czy cen wody. Wypowiedzi te skonfrontowane są z informacjami podanymi przez autorów strony. Na www.mowprawde.pl zamieszczono również zapewnienia Jakiego z czerwca ubiegłego roku dot. rezygnacji z pracy w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji oraz jego zapowiedzi programowe.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal