Rafał Trzaskowski zapowiada pozew przeciwko Michałowi Dziębie

Redakcja
27.02.2018 23:53
Rafał Trzaskowski zapowiada pozew przeciwko Michałowi Dziębie
fot. Archiwum RadioZET.pl

Miarka się przebrała. Dosyć oszczerstw, kwestionujących moją osobistą uczciwość. Spotkamy się z Michałem Dziębą w sądzie – poinformował we wtorek na Twitterze kandydat na prezydenta Warszawy, poseł PO Rafał Trzaskowski.

Zaczęło się od tego, że Michał Dzięba, były pracownik klubu parlamentarnego PO i b. asystent byłego ministra skarbu zamieścił na Facebooku wpis, w którym oskarża Rafała Trzaskowskiego o m.in. zażywanie narkotyków, romans ze stażystką, zadawanie w europarlamencie pytań w imieniu prywatnej firmy swego znajomego, a także przyjęcie od niego 150 tysięcy euro na kampanię wyborczą.

Seria oszczerstw w mediach

Powyższe zarzuty Dzięba powtórzył w TV Republika. – Byłem świadkiem wypowiedzi Marcina Cioka, który był kiedyś moim wspólnikiem i współpracownikiem, gdy powiedział, że po prostu dał mu (Trzaskowskiemu – red.) te pieniądze nie na prywatne wydatki, tylko na kampanię wyborczą w 2009 roku – mówił we wtorkowym programie na żywo.

Trzaskowski zapowiada proces

Trzaskowski zareagował na serię oszczerstw zapowiadając proces. – Miarka się przebrała. Dosyć oszczerstw kwestionujących moją osobistą uczciwość. Spotkamy się z Panem Dziębą w sądzie. Leczenie choroby psychicznej nie uzasadnia tak uporczywego powielania wierutnych kłamstw – czytamy.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

RadioZET.pl/PAP/strz