Zamknij

Zadał 9 ciosów nożem żonie, z którą się rozwodził. 39-latek usłyszał zarzuty

PAP
18.10.2021 13:21
Morderstwo w Trzebieszowie
fot. KWP Lublin

Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 39-latkowi, który miał zabić nożem swoją żonę w miejscowości Trzebieszów (woj. lubelskie). Podejrzany nie przyznał się do winy. Małżeństwo było w trakcie rozwodu.

Zabójstwo miało wydarzyć się w piątek, kiedy znaleziono zakrwawione ciało 32-latki w samochodzie w gminie Trzebieszów (woj. lubelskie). Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała w poniedziałek PAP, że zatrzymany 39-latek jest mężem kobiety.

- Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa w ten sposób, że zadał co najmniej dziewięć ciosów nożem, powodując rany cięte i kłuto-cięte – przekazała Kępka.

Morderstwo w Trzebieszowie. Mąż zabił żonę

Jak dodała, 39-latek nie przyznał się do winy. Składał wyjaśnienia, ale nie są one zgodne z ustaleniami śledczych. - Małżeństwo było w trakcie rozwodu. Prawdopodobnym motywem był konflikt na tym tle – przekazała rzeczniczka. Na wniosek prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

- Ze wstępnych czynności wynikało, że do zgonu 32-latki przyczyniła się inna osoba. W ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia łukowscy kryminalni zatrzymali 39-latka, którego podejrzewali o dokonanie zabójstwa swojej żony. Zatrzymali go w jednym z domów na terenie sąsiedniego powiatu – mówił w poniedziałek PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej  Policji w Łukowie asp. sztab. Marcin Jóźwik.

RadioZET.pl/PAP - Gabriela Bogaczyk