Zamknij

Koszmarny wypadek na podwórku. "Rodzina usłyszała huk"

Magdalena Barszczak
23.06.2022 18:22

Tragiczny wypadek w jednym z gospodarstw w Małopolsce. 58-latek zginął, przygotowując ciągnik do prac polowych na własnym podwórku.

wypadek
fot. Małopolska Policja

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 15:30 w Trzebuni w powiecie myślenickim. Jak podaje małopolska policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-latek przygotowywał ciągnik do prac polowych.

Trzebunia. Ciągnik przygniótł mężczyznę. 58-latek nie żyje

Tragedia wydarzyła się, gdy mieszkaniec Trzebuni znajdował się jeszcze poza traktorem. Pojazd stoczył się na niego i przejechał po mężczyźnie, a następnie uderzył w budynek.

"Huk usłyszała rodzina poszkodowanego, która wezwała na miejsce służby. Niestety pomimo podjęcia akcji ratowniczej mężczyzna zmarł na miejscu" - relacjonowała w komunikacie małopolska policja.

Funkcjonariusze podkreślają, że na terenie powiatu myślenickiego co roku dochodzi do kilku wydarzeń z udziałem ciągników rolniczych.

"Niestety część z nich kończy się tragicznie. W związku z powyższym zwracamy się prośbą o uważne sprawdzanie stanu technicznego ciągników przed wyjazdem do prac polowych oraz o ostrożne korzystanie z dróg dojazdowych do pól" - zaapelowali policjanci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Małopolska Policja