Zamknij

Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich dorosłych. Morawiecki zdradził termin rozpoczęcia szczepień

20.10.2021 18:03
Szczepienia
fot. Wojtek Laski/East News (zdjęcie poglądowe)

Trzecia dawka szczepionki już wkrótce będzie dostępna dla wszystkich dorosłych. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, "wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni".

Trzecia dawka szczepionki przeciwko COVID-19 już wkrótce będzie dostępna dla wszystkich dorosłych. Poinformował o tym w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, zdradzając też przybliżony termin, kiedy mogą rozpocząć się szczepienia. 

Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich dorosłych. Morawiecki zdradził termin

"Za nami kolejne spotkanie z ekspertami Rady Medycznej. Podczas dzisiejszego posiedzenia podziękowałem moim doradcom za ich rekomendację rozszerzenia grupy objętej szczepieniami dawką przypominającą" - napisał na Facebooku. Jak dodał, "wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni".

Kolejne dawki będą mogły przyjąć osoby powyżej 18 roku życia, u których od zakończenia podstawowego schematu szczepień upłynęło co najmniej 6 miesięcy

Mateusz Morawiecki

"Rada dyskutowała o wzbierającej czwartej fali COVID-19, konieczności przyspieszenia procesu szczepień i obowiązkowych szczepieniach dla personelu medycznego. Omawiano także pomysły nowych zasad zabezpieczenia oddziałów szpitalnych przed transmisją wirusa i planowane inwestycje w polską sieć szpitali zakaźnych" - poinformował.

"Przypominam wszystkim o potrzebie przestrzegania obowiązujących obostrzeń - szczególnie na terenach o podwyższonym ryzyku, i oczywiście zachęcam do szczepienia się!" - napisał Morawiecki. 

RadioZET.pl/PAP/Facebook