Zamknij

Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich pełnoletnich? "Decyzja w najbliższym czasie"

15.10.2021 08:49
Szczepienia
fot. Wojtek Laski/East News (zdjęcie poglądowe)

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla osób powyżej 18. roku życia? Takiego rozwiązania nie wyklucza wiceminister zdrowia, który przyznał, że jest ono rozważane "zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków". - Decyzja taka będzie w niedługim czasie - zapowiedział Waldemar Kraska. 

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia? Takie rozwiązanie jest możliwe, a przynajmniej nie wyklucza go resort zdrowia. Potwierdził to w rozmowie z Polsat News Waldemar Kraska.

Trzecia dawka szczepionki dla osób powyżej 18. roku życia? "Decyzja niedługo" 

Wiceminister zdrowia przyznał, że MZ rozważa to rozwiązanie zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków. - Decyzja będzie w niedługim czasie - zapowiedział Kraska, informując jednocześnie, że już 350 tys. osób przyjęło trzecią dawkę szczepionki. Są to osoby powyżej 50 roku życia i pracownicy służby zdrowia.

Wiceszef resortu wyraził również przypuszczenie, że na przełomie października i listopada Europejska Agencja Leków wyda rekomendację pozwalająca na szczepienia dzieci powyżej 5 roku życia. Według Kraski wtedy też ruszą szczepienia dla dzieci w tym wieku.

Koronawirus w Polsce przyspiesza, a czwarta fala wchodzi już w kolejną fazę. W czwartek po raz pierwszy od maja zanotowano 3000 nowych zakażeń. Jeśli chodzi o piątkowe dane, to Kraska potwierdził, że stwierdzono 2771 nowych przypadków, a 49 osób zmarło. 

RadioZET.pl/PAP (K. Kowalczyk)