Zamknij

Trzy lata rządów PiS. Szef MSWiA: 9 mld zł na służby mundurowe

Redakcja
05.12.2018 15:40
Trzy lata rządów PiS. Szef MSWiA: 9 mld zł na służby mundurowe
fot. PAP

Zwiększenie bezpieczeństwa Polaków – to priorytet dla MSWiA, o którym mówił w środę w Chełmie szef resortu Joachim Brudziński, podsumowując jego pracę w czasie rządów PiS. W osiągnięciu celu mają pomóc pieniądze. To 9 miliardów złotych na służby mundurowe do 2020 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pieniądze z programu modernizacji mają być przeznaczone na zakup sprzętu, budowę i rozwój infrastruktury oraz wzrost wynagrodzeń, bo, jak mówił Brudziński, „bezpieczne państwo to dobrze wyposażona i dobrze opłacana służba”.

Zobacz także

– Obszar ten przez wiele lat był zaniedbywany i niedoinwestowany, wymagał podjęcia pilnych działań. Dlatego w MSWiA przez mojego poprzednika, pana ministra Mariusza Błaszczaka, opracowany został program modernizacji służb mundurowych. Gwarantuje on finansowanie nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu oraz infrastruktury na miarę XXI wieku – powiedział Brudziński.

Szef MSWiA, podobnie jak inni ministrowie, którzy podsumowali w środę prace swoich resortów, chwalił się licznymi sukcesami.

Zobacz także

Należeć do nich mają: zakup śmigłowców Black Hawk i nowych samochodów dla polskiej policji, uzbrojenia i wyposażenia osobistego funkcjonariuszy oraz budowa nowych komend.

– Nasi poprzednicy zlikwidowali ponad czterysta posterunków policji w całej Polsce. Skazali tym samym Polaków na to, że w sytuacji zagrożenia musieli czekać na przyjazd patrolu policji z sąsiedniej miejscowości. Odwróciliśmy to niepokojące zjawisko – zaznaczał Brudziński.

Mówiąc o osiągnięciach, przypomniał też działania polskich strażaków przy gaszeniu lipcowych pożarów lasów w Szwecji. Zapewnił przy tym, że „dołoży wszelkich starań”, by praca polskich służb była bezpieczna.

RadioZET.pl/PAP/JŚ