Próbowali tirem wwieźć do Polski trzy skradzione auta

Redakcja
04.06.2018 12:07
POlicja
fot. PAP

Trzy skradzione w Niemczech auta marki bmw odkryli funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i administracji celno-skarbowej, w litewskim tirze skontrolowanym w Suwałkach (Podlaskie). To kolejna taka próba na granicy wschodniej w województwie podlaskim.

Wspólną kontrolę drogową przeprowadziła SG z Rutki-Tartak i służba celno-skarbowa z Budziska. W tirze funkcjonariusze odkryli trzy auta bmw z roczników 2014, 2016 i 2017, których łączną wartość oszacowano na 720 tys. zł.

Jak poinformowała w poniedziałek mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku, samochody miały niemieckie numery rejestracyjne i w systemie informacyjnym Schengen figurowały jako skradzione w tym kraju. 46-letni litewski kierowca został zatrzymany; dalsze czynności w sprawie kradzieży samochodów i ich przemytu będzie prowadziła suwalska policja i prokuratura.

To kolejna w ostatnich miesiącach taka próba wywozu za wschodnią granicę samochodów kradzionych na Zachodzie, udaremniona w Podlaskiem. Np. pół roku temu, w Łomży, KAS wspólnie z inspekcją transportu drogowego udaremniła wywóz w litewskiej ciężarówce dwóch aut marki bmw, również skradzionych w Niemczech.

RadioZET.pl/pap/maal