Zamknij

Trzyletni Dominik porzucony na klatce schodowej. Matka przesłuchana przez policję

Redakcja
02.04.2018 19:27
Trzyletni Dominik porzucony na klatce schodowej. Matka przesłuchana przez policję
fot. Policja Śląska

W Wielką Sobotę w Katowicach znaleziono trzylatka. Jego matką okazała się być pochodząca ze Starachowic 27-latka, która została w poniedziałek zatrzymana przez policję.

Porzuconym na klatce schodowej przy ul. Łącznej w Katowicach zaopiekowała się pani Ewa. – Tego maluszka porzucono, biegał , płakał i bił głową o posadzkę – mówi kobieta w rozmowie z „Faktem”.

Porzucone dziecko w Katowicach

W wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec cierpi na autyzm. – Chłopczyk był roztrzęsiony, w pewnym momencie klęknął, uderzył głową o ziemię, potem wstał i bił rączkami po głowie. Na przemian krzyczał, śmiał się i płakał. Jego zachowanie było bardzo dziwne. Miał takiego zielonego balonika, którego ssał, i wyrzucał. Potem go szukał, gdy znalazł na chwilkę się uspokajał – mówi pani Ewa.

Zobacz także

Chory na autyzm chłopiec na klatce schodowej

Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci, zdecydowali się na publikację wizerunku dziecka w mediach. Wkrótce babcia trzylatka rozpoznała go, mówiąc mundurowym, że chłopiec o imieniu Dominik razem z matką mieszkają gdzieś na Śląsku. Kilka godzin później jego matka została doprowadzona na komisariat.

Matka w rękach policji

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 27-latka była w trudnej sytuacji materialnej. Miała zamiar oddać syna do ośrodka opiekuńczego, jednak zdecydowała się go porzucić w jednej z klatek bloku przy ul. Łącznej w Katowicach.

Marlenie L. postawiony zostanie zarzut porzucenia dziecka, nad którym miała obowiązek sprawowania opieki za co grozi do 3 lat więzienia. O tym, co stanie się z Dominikiem, zadecyduje sąd rodzinny.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej:

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24/strz