Nie żyje 3-letnia Madzia. Nie doczekała się nowego serduszka

Redakcja
15.11.2018 14:31
Nie żyje 3-letnia Madzia. Nie doczekała się nowego serduszka
fot. Facebook screen

Nie żyje trzyletnia Madzia ze Słopnic Dolnych w województwie małopolskim. Dziewczynka od września czekała na nowe serduszko. Niestety zmarła we wtorek, 13 listopada. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Historią trzyletniej Madzi żyła cała Polska. Dziewczynka urodziła się w 2015 roku, w 34. tygodniu ciąży, poprzez cesarskie cięcie. Lekarze ze szpitala w Krakowie zdiagnozowali u niej HLHS – Zespół Niedorozwoju Lewego Serca. 

Madzia w kwietniu 2018 roku przeszła operację, która miała być ostatnim etapem leczenia jej serca. Tuż po zabiegu pojawiły się komplikacje. Dziewczynce wstawiono biologiczną zastawkę trójdzielną. Jej stan zdrowia znów się pogorszył. Trzylatka trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie otrzymywała tlen z respiratora. 

Decyzją lekarzy dziewczynkę wpisano na listę oczekujących na przeszczep od końca września. Niestety nie doczekała się nowego serduszka i zmarła. 

Zobacz także

– Madzia wiele nas nauczyła. I pokazała, co jest najważniejsze w życiu – mówią rodzice dziewczynki. Personel szpitala w Krakowie-Prokociumiu dodaje, że mimo swojej ciężkiej choroby Madzia była dzieckiem uśmiechniętym i radosnym. 

Pogrzeb śp. Madzi odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 14:00, w kościele w Słopnicach Dolnych.

RadioZET.pl/limanowa.in/DG