Zamknij

Dramat w Tatrach. Turystka spadła z wyciągu krzesełkowego na Kasprowy Wierch

Bartłomiej Chudy
19.07.2022 12:16

Z wyciągu krzesełkowego z Hali Gąsienicowej na Kasprowy Wierch we wtorek spadła kobieta – poinformował reportera Radia ZET ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski. Turystka miała prawdopodobnie atak epilepsji. Trafiła do szpitala w stanie ciężkim.

Turystka wypadła z wyciągu kolejowego na Kasprowy Wierch
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Dramatyczny wypadek w Tatrach. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformowali o turystce, która wypadła z wyciągu krzesełkowego z Hali Gąsienicowej na Kasprowy Wierch.

Jak powiedział reporterowi Radia ZET Przemkowi Tarankowi ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski, kobieta miała prawdopodobnie atak epilepsji, dlatego spadła z krzesełka z dużej wysokości.

Turystka wypadła z kolejki krzesełkowej na Kasprowy Wierch

Wyciąg krzesełkowy został zatrzymany, opuścili go wszyscy turyści. Jak powiedziała Radiu ZET Marta Grzywa z biura prasowego PKL, kolejka będzie nieczynna do czasu wyjaśnienia sytuacji. Na pewno nie ruszy we wtorek.

Kolejka w Kotle Gąsienicowym dotychczas była uruchamiana tylko w zimie i wywoziła na szczyt narciarzy. Podczas tegorocznych wakacji wyciąg po raz pierwszy został także uruchomiony dla turystów.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Przemek Taranek