Zamknij
wypadek z udziałem ciągnika
2 Zobacz galerię
fot. KMP w Tarnowie

Ciągnik przygniótł traktorzystę podczas prac polowych w miejscowości Turza (woj. małopolskie). Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem - podała w poniedziałek policja.

Traktorzysta, który wykonywał prace polowe w miejscowości Turza w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie), został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Mężczyzna jest w szpitalu w Krakowie, w stanie ciężkim. Postępowanie w sprawie będzie prowadziła policja w Ciężkowicach.

Turza. Traktorzysta przygnieciony. Lądował śmigłowiec LPR

Jak ustalili funkcjonariusze, 51-latek jechał ciągnikiem, z doczepionym dużym pojemnikiem na płyny, drogą polną o dużym nachyleniu. Pojazd przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę w rowie.

Jako pierwszy do rannego dotarł przechodzień, który usłyszał warkot silnika, a po chwili także trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

- Kierowca ciągnika został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Doznał on poważnych urazów klatki piersiowej. Został operowany i nadal przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki. Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - relacjonował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Beata Kołodziej