Zamknij

Tusk: będę się angażował w sprawy Polski tak długo jak będę żył

Redakcja
08.12.2017 23:09
Tusk: będę się angażował w sprawy Polski tak długo jak będę żył
fot. PAP

Będę się angażował w sprawy polskie tak długo, jak będę żył, czy się to komuś podoba czy nie, niezależnie od funkcji, jaką pełnię - – powiedział w piątek szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Odpowiedział w ten sposób na krytykę, jaka spadła na niego po niedawnym wpisie na Twitterze, w którym porównał politykę PiS do strategii Kremla. 19 listopada B. premier napisał: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie". Tweet ten spotkał się z ostrą krytyką ze strony polityków PiS i ministrów ówczesnego rządu Beaty Szydło, którzy zarzucili mu m.in. działanie wbrew polskiej racji stanu i złamanie unijnego prawa.

Tusk podkreślił w „Faktach po Faktach” w TVN24, że w tym roku obchodzi „40. rocznicę angażowania się w sprawy publiczne”. - „Skoro zacząłem jako 20-latek w czasach niesprzyjających takiej działalności, w to angażowanie się w sprawy publiczne, to nie po to, żeby się z tego wycofać, tylko dlatego, że komuś to się nie podoba” –- powiedział.

- „Można nazwać to w taki nieelegancki sposób, że się wtrącam, ale chcę powiedzieć, że ja się będę angażował w sprawy polskie tak długo, jak będę żył, czy się to komuś podoba, czy nie, niezależnie od funkcji jaką pełnię” –- zapewnił b. premier.

RadioZET.pl/pap/maal