Zamknij

Kogo Polacy widzą w roli prezydenta? [NAJNOWSZY SONDAŻ]

Redakcja
28.02.2019 00:16
Kogo Polacy widzą w roli prezydenta? [NAJNOWSZY SONDAŻ]
fot. archiwum RadioZET.pl

Kto zostałby prezydentem, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę? Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski wynika, że w tej roli Polacy widzą Andrzeja Dudę. Obecnie urzędujący prezydent uzyskałby w pierwszej i w drugiej turze sporą przewagę nad Donaldem Tuskiem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na popieranego przez PiS Andrzeja Dudę swój głos oddałoby 34 proc. badanych – wynika z sondażu Ariadny dla Wirtualnej Polski.

Obecny prezydent wygrałby wybory ze sporą przewagą nad szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze – zaznacza WP.pl. Na Tuska w pierwszej turze głosowałoby tylko 20 proc. respondentów. 

sondaz

Na podium znalazłby się też Robert Biedroń, na którego zagłosowałoby 12 proc. ankietowanych. Pozostali potencjalni kandydaci to Paweł Kukiz z poparciem 6 proc. badanych, Barbara Nowacka – 2 proc., a Władysław Kosiniak-Kamysz i Adrian Zandberg po 1 proc.

Zagłosuj

Na kogo zagłosowałbyś w wyborach na prezydenta, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę?

Liczba głosów:

Zobacz także

Duda czy Tusk?

Gdyby doszło do drugiej tury wyborów prezydenckich z udziałem Andrzeja Dudy i Donalda Tuska, zwyciężyłby obecny prezydent. Głos na Dudę oddałoby 46 proc. badanych, a na obecnego szefa Rady Europejskiej – 36 proc. ankietowanych. 11 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania, a 7 proc. żadnego z kandydatów nie widzi w roli prezydenta.

Badanie dla WP przeprowadzono w dniach 22-26 lutego 2019 roku, metodą CAWI, na próbie 1076 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/MK