Zamknij

Tusk dziękuje i uderza w rząd: Drzewo zetną, bażanta zastrzelą, ale Was nie zmogą

Redakcja
20.04.2017 14:00
Tusk dziękuje za "Sto lat" i uderza w rząd. "Drzewo zetną, bażanta zastrzelą, ale Was nie zmogą"
fot. East News

Drzewo zetną, bażanta zastrzelą, ale Was nie zmogą. Dzięki za Wasze "Sto lat" - najpiękniejsze, jakie w życiu słyszałem - napisał w czwartek na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

W środę po godz. 20.20 przewodniczący Rady Europejskiej opuścił gmach warszawskiej prokuratury, gdzie przebywał 9 godzin, zeznając jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

Donald Tusk przyjechał do Warszawy pociągiem. Na Dworcu Centralnym w Warszawie przywitał go tłum zarówno zwolenników, wśród których dominowali działacze młodzieżówki PO - Stowarzyszenia Młodzi Demokraci oraz Komitetu Obrony Demokracji, jak i przeciwników, m.in. z klubów Gazety Polskiej.
Na szefa Rady Europejskiej czekali też m.in. politycy PO - b. premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska, b. wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska, b. wiceszef MSZ ds. UE Rafał Trzaskowski, a także posłowie: Cezary Tomczyk, Jakub Rutnicki i Sławomir Nitras. Szefa PO Grzegorza Schetyny nie było.