Zamknij

Tusk krytykuje krzyże w szkołach. Czarnek odpowiada: "Wolność, a nie dyktatura lewactwa i ateizmu"

06.08.2021 13:51

Donald Tusk skrytykował ostatnio wieszanie krzyży w szkołach. Na jego wypowiedź zareagował Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki stwierdził, że mamy w Polsce "wolność religijną", a nie "dyktaturę lewactwa i ateizmu". 

Przemysław Czarnek
fot. PAP

Donald Tusk uczestniczył w czwartek w czacie z internautami. Przewodniczący PO został zapytany m.in. o to, czy jego zdaniem w szkołach (m.in. w salach lekcyjnych) powinny wisieć krzyże. - Uważam, że nie - odpowiedział. 

Tusk krytykuje krzyże w szkołach. Czarnek odpowiada

- Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, w którym ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w pokoju i wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, żeby to były kościoły, a nie urzędy publiczne, czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie - zaznaczył Tusk. Jego zdaniem, miejsca publiczne, takie jak Sejm czy szkoła, "powinny być wolne od symboliki religijnej".

Słowa Tuska na temat krzyży w szkołach skomentował w mediach społecznościowych Przemysław Czarnek. Jak nietrudno się domyślić, minister edukacji i nauki nie zgodził się z byłym premierem.

czarnek
fot.

 "Na szczęście w Polsce mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują czy w szkole są i jakie są symbole religijne, zresztą zgodnie z orzecznictwem ETPC i polskich sądów. Wolność, a nie dyktaturę lewactwa i ateizmu jak na Zachodzie" - napisał.

loader

RadioZET.pl/PAP/Twitter