Zamknij

Wybory w Gdańsku. Wymowny komentarz Donalda Tuska

Redakcja
28.02.2019 17:01
Wybory w Gdańsku. Wymowny komentarz Donalda Tuska
fot. Shutterstock

Głęboko wierzę, że Gdańsk w tę niedzielę wybierze swoją panią prezydent. Gdańszczanki i gdańszczanie wciąż pamiętają, dlaczego są te wybory - napisał w czwartek na Twitterze szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Głęboko wierzę, że Gdańsk w tę niedzielę wybierze swoją Panią Prezydent. Gdańszczanki i gdańszczanie wciąż pamiętają, dlaczego są te wybory - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Wybory na prezydenta Gdańska odbędą się w niedzielę 3 marca

Są one konsekwencją wygaśnięcia mandatu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz także

O najwyższy urząd w Gdańsku ubiegają się: p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (bezpartyjny komitet "Wszystko dla Gdańska"); reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun oraz działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba z komitetu "Odpowiedzialni-Gdańsk".

Zobacz także

Aleksandra Dulkiewicz była pierwszym zastępcą prezydenta Adamowicza oraz szefową jego sztabu wyborczego w wyborach samorządowych w 2018 r. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BM