CBŚP i prokuratura badają przelewy kancelarii prof. Królikowskiego

Redakcja
22.09.2017 10:56
CBŚP i prokuratura badają przelewy  kancelarii prof. Królikowskiego
fot. Policja

CBŚP i prokuratura badają wątek przelewów na rzecz kancelarii prof. Michała Królikowskiego od co najmniej połowy roku - podaje portal tvp.info. Były wiceminister w rządzie PO-PSL powiadomił policję na początku lipca o tym, że paliwowa spółka, podejrzewana o udział w wyłudzaniu VAT przelała na konto jego kancelarii milion złotych.

Białostocka prokuratura rozpoczęła szczegółowe badanie powiązań prof. Królikowskiego ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. Działania te  rozpoczęły się, gdy w mediach pojawiła się informacja, że to prof. Królikowski pomaga prezydentowi w przygotowaniu jego propozycji dot. reformy sądownictwa.

Nie ja jestem celem działań prokuratury; jej celem jest zdyskredytowanie prezydenta Andrzeja Dudy, jako osoby, która przedstawi wiarygodną reformę sądownictwa - tak doniesienia medialne na swój temat skomentował w piątek prof. Michał Królikowski.

Jednak portal TVP Info podaje, że wątek przelewów na rzecz kancelarii byłego wiceministra Królikowskiego co najmniej od połowy roku badają Centralne Biuro Śledcze Policji i prokuratura. Według tvp.info sprawa nie ma związku z ujawnieniem informacji o pracy Królikowskiego przy reformie sądownictwa bo ujawniono ją znacznie później – dopiero w połowie sierpnia, gdy sprawa wątpliwych przelewów była już od dawna badana przez śledczych.

RadioZET.pl/pap/maal