Zamknij

Twardowski: opłata 20 złotych za wizytę u lekarza, rozwiązałaby problem kolejek

Redakcja
09.11.2017 18:32
Twardowski: opłata 20 złotych za wizytę u lekarza, rozwiązałaby problem kolejek
fot. East News

Należy rozważyć wprowadzenie opłat za wizytę u lekarza specjalisty – twierdzi wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Marek Twardowski w rozmowie z „Menedżerem”. Jego zdaniem niewielka opłata powinna być również przy wizycie u lekarza rodzinnego.

Zagłosuj

Uważasz, że prywatyzacja służby zdrowia to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Zdaniem wiceprezesa opłaty zmniejszyłyby kolejki do lekarzy. – Słuszne byłoby wprowadzenie, o czym już dawno mówiłem, 20-złotowego współpłacenia za wizytę u specjalisty. Gdyby taki mechanizm wprowadzić, to myślę, że po pół roku albo roku funkcjonowania okazałoby się, że mamy wystarczającą liczbę porad specjalistów i wystarczającą liczbę specjalistów – powiedział Twardowski, który w rządzie Donalda Tuska był zastępcą ówczesnej minister zdrowia, Ewy Kopacz.

Kontrowersyjna teza

Jako argument, działacz podaje systemy zza granicy. – W Szwecji od dawna takie rozwiązanie funkcjonuje, a system tego kraju jest jednym z lepszych w Europie – dodaje w rozmowie z Termedia.pl.

Były wiceminister zdrowia

Reporter „Menedżera” spytał Twardowskiego o to, jak ocenia działania obecnego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. – Obiektywnie oceniam, że poczynania Konstantego Radziwiłła są w dużej mierze słuszne. Mam na myśli zaangażowanie się w pracę nad POZ – odpowiedział były wiceminister zdrowia.

Zobacz także

RadioZET.pl/termedia.pl/strz