Zamknij

Otruli 420 tys. pszczół. Policja zatrzymała jednego z podejrzanych

PAP
17.09.2021 12:28
Zniszczony ul w miejscowości Tworzymirki
fot. KPP Gostyń

34-letni pszczelarz, wraz z innym, nieustalonym jeszcze sprawcą, jest podejrzany o otrucie 21 pszczelich rodzin w pasiece w okolicach miejscowości Tworzymirki w Wielkopolsce. Zdarzenie zarejestrowała fotopułapka właściciela uli - podała w piątek policja.

Policja poprosiła w środę o kontakt osoby, które mogą mieć informację na temat sobotniego otrucia 21 rodzin pszczelich, czyli około 420 tys. owadów, żyjących w pasiece położonej w lesie w rejonie miejscowości Tworzymirki w Wielkopolsce. Nieznani sprawcy zniszczyli także cztery niezamieszkałe ule uszczelniając je pianką montażową. Właściciel pasieki ocenił straty na 44 tys. zł.

Tworzymirki. Otruli 420 tys. pszczół. Policja wszczęła śledztwo

W piątek oficer prasowy policji w Gostyniu asp. szt. Monika Curyk poinformowała, że w związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali w czwartek 34-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. – Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia pasieki. Nie przyznał się do winy. Zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem pszczelarzy – podała.

Zniszczone ule w miejscowości Tworzymirki
fot. KPP Gostyń

Dodała, że poszkodowany w tej sprawie pszczelarz mieszka poza powiatem gostyńskim i zainstalował na terenie swojej pasieki fotopułapkę. W sobotę około godz. 21 zarejestrowała ona dwóch zamaskowanych sprawców, którzy otruli owady i zniszczyli ule. – Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości drugiego sprawcy oraz gromadzą materiał dowodowy – zaznaczyła policjantka. Zatrzymanemu 34-latkowi za zniszczenie mienia grozi do pięciu lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP - Szymon Kiepel/oprac. AK