Zamknij

Podcięła gardło 1,5-rocznemu dziecku. 40-letnia matka aresztowana

02.08.2020 09:58
Tychy, areszt za usiłowanie zabójstwa 1,5-rocznego dziecka
fot. Shutterstock

Sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 40-latki z Tychów, podejrzanej o usiłowanie zabójstwa 1,5-rocznego dziecka. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego zraniła nożem maleńkie dziecko.

Do rodzinnego koszmaru doszło w piątek wieczorem. 40-letnia matka chciała poderżnąć gardło maleńkiemu, 1,5-rocznemu synowi. W sobotę, 1 sierpnia, usłyszała w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa.

Wczoraj informowaliśmy, że chłopiec trafił do szpitala z 10 ranami ciętymi szyi. Na miejscu interweniowali ratownicy ze śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Tychy: Raniła nożem 1,5-roczne dziecko. Chłopiec w stanie stabilnym

Zobacz także

Obecnie, po ratującej życie operacji, stan dziecka jest stabilny, a rokowania lekarzy co do pomyślności leczenia – dobre. Chłopiec pozostaje w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii dzieci.

Chłopczyk nadal jest w śpiączce, jego stan jest stabilny

- powiedział dziś PAP rzecznik szpitala, Wojciech Gumułka.

Sąd zadecydował dziś o tymczasowym areszcie 40-latki. Podzielił obawy prokuratury, że z uwagi na surową karę (od 18 do 25 lat więzienia lub dożywocie) oraz obawę matactwa areszt jest koniecznością.  Sprawa będzie jednak wymagała dokładnej analizy. Prokuratura zapowiedziała powołanie biegłych psychiatrów, którzy mają ocenić poczytalność podejrzanej i sprawdzić, czy nie cierpi ona na choroby lub zaburzenia psychiczne.

Kobieta składała wyjaśnienia. W zasadzie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu usiłowania zabójstwa, natomiast w swoich wyjaśnieniach nie podała racjonalnych powodów wskazujących na motyw, na pobudki swojego zachowania

– przekazała prok. Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka katowickiej prokuratury.

Zobacz także

W sprawie zabezpieczono nóż, którym kobieta raniła dziecko. Przesłuchano też świadków (w tym matkę i brata podejrzanej, z którymi kobieta i jej dziecko dotąd mieszkali). W sprawie prokurator skierował również do sądu wniosek o ustanowienie kuratora, który będzie reprezentował prawa dziecka w postępowaniu karnym.

RadioZET.pl/PAP