Zamknij

Półtoraroczne dziecko ranione nożem w szyję. Nieoficjalnie: ma podcięte gardło

31.07.2020 19:53
lpr
fot. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East New

Półtoraroczny chłopczyk trafił w piątek po południu do szpitala z poważną raną ciętą szyi. Nieoficjalnie mówi się, że dziecko ma podcięte gardło. Ranić miała go matka.

Półtoraroczny chłopczyk z Tychów w województwie śląskim został w piątek po południu raniony nożem – najprawdopodobniej przez matkę. Dziecko z bardzo poważną raną ciętą szyi trafiło do szpitala. Jego stan lekarze określają jako bardzo poważny.

Okoliczności zdarzenia przy ul. Honoraty na jednym z osiedli mieszkaniowych w Tychach badają obecnie policjanci, pod nadzorem prokuratury. Na ten moment wiadomo, że 40-letnia matka dziecka była trzeźwa. Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a w akcję ratowania dziecka włączyli się strażacy, wezwani na miejsce, by zabezpieczyć lądowisko dla śmigłowca.

Nieoficjalnie: chłopczyk z Tychów ma podcięte gardło

- Strażacy, wraz z ratownikami medycznymi, wzięli udział w tamowaniu krwotoku z rany ciętej na szyi chłopczyka - relacjonowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej, mł. bryg. Aneta Gołębiowska. Przed transportem śmigłowcem ratownicy musieli ustabilizować stan rannego chłopca. Dziecko - według informacji podanych przez policję - było przytomne.

Działania na miejscu trwały ponad godzinę - później helikopter LPR zabrał chłopczyka do szpitala. Rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach Wojciech Gumułka przekazał, że bezpośrednio z helikoptera chłopiec trafił na blok operacyjny. Według nieoficjalnych informacji chłopczyk ma podcięte gardło.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP