Zamknij

Reakcje po filmie Sekielskich. Ofiara ks. Jankowskiego „poczuła zazdrość”

16.05.2019 12:54
ks. Henryk Jankowski
fot. KRZYSZTOF TADEJ/FOTONOVA

Barbara Borowiecka, która w dzieciństwie była molestowana przez ks. Henryka Jankowskiego, udzieliła w czwartkowym programie „Dzień Dobry TVN” poruszającego wywiadu, w którym opowiedziała o tym, co czuła, oglądając film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. „To zazdrość” – mówiła. Dlaczego?

Barbara Borowiecka po 50 latach milczenia zdecydowała się opowiedzieć na łamach grudniowego „Dużego Formatu”, że była ofiarą nieżyjącego już kapelana Solidarności, ks. Henryka Jankowskiego. Teraz, kilka dni po premierze dokumentu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem przyznała, że poczuła… zazdrość.

Zazdrość, że te ofiary mogły spotkać się oko w oko z oprawcami. Ja nie miałam takiej szansy.

Barbara Borowiecka w DDTVN

Co powiedziałaby ks. Jankowskiemu, gdyby mogła stanąć z nim twarzą w twarz? „Bym mu powiedziała, jakie to miało piętno na całe moje życie, jaki to miało wpływ na moje życie, na sposób wychowywania moich córek, gdzie byłam bardzo nadopiekuńczą matką, a każdy mężczyzna na ich drodze był wrogiem” – wyznała. Borowiecka podkreśliła, że ksiądz Jankowski w pewnym sensie zmarnował jej życie.

Film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”

Film dokumentalny braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” wciąż jest szeroko komentowany. Po pięciu dniach od głośnej premiery wciąż odnoszą się do niego kolejni dziennikarze, politycy, a także kościelni hierarchowie.

Zobacz także

Od sobotniej premiery film o przypadkach pedofilii w polskim Kościele zebrał już prawie 17 mln odsłon (stan na czwartek na godz. 12). Bracia Sekielscy zdradzili już, że planują nakręcenie drugiej części filmu. „Będzie kontynuacja »Tylko nie mów nikomu«, bo mamy jeszcze historie, które chcemy opowiedzieć. Jesteśmy to winni osobom, które opowiedziały nam o swoich dramatach. Czujemy odpowiedzialność” – mówił Tomasz Sekielski na antenie Polsat News.

Zobacz także

RadioZET.pl/DDTVN