Zamknij

Tymoteusz Szydło nie chce być księdzem. Prawnik: nie, nie planuje zostać ojcem

12.12.2019 14:18
Tymoteusz Szydło rezygnuje z kapłaństwa
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

Tymoteusz Szydło chce rozstać się z duchowieństwem. Oświadczenie młodego księdza wywołało lawinę komentarzy i domysłów co do możliwych przyczyn decyzji syna europosłanki PiS Beaty Szydło. - Mój klient nie został i nie planuje zostać ojcem – uciął spekulacje pełnomocnik rodziny.

Tymoteusz Szydło z medialnym zainteresowaniem mierzy się od maja 2017 roku, gdy przyjął święcenia kapłańskie i odprawił swoją pierwszą mszę. - Przedstawiam Państwu mojego syna, który jest dla nas wielką dumą. (…) Życzymy Tymoteuszowi, żeby pan Bóg sprawił, że wytrwa do końca przez całe życie w kapłaństwie – mówiła wówczas przed kamerami Beata Szydło.

Po 2,5 roku Tymoteusz Szydło poinformował jednak, że chce odejść ze stanu duchownego. 27-letni ksiądz powody swojej decyzji tłumaczył m.in. "zdruzgotaną przez plotki i domysły reputacją”. „Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania” - napisał w przekazanym w środę oświadczeniu syn europosłanki PiS. Wniosek o przeniesienie do stanu świeckiego trafił do kurii bielsko-żywieckiej 1 grudnia.

Zobacz także

Tymoteusz Szydło odchodzi z kapłaństwa. Prawnik: ksiądz Tymoteusz nie został ojcem

Decyzja młodego duchownego odbiła się szerokim echem. Zdaniem księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego to "smutna informacja". "Znam wielu księży, którzy przeżywali kryzysy. Brali urlopy, wyjeżdżali z kraju, pracowali fizycznie, ale nie palili mostów i po latach wracali" - napisał na Twitterze znany w internecie duchowny.

A w sieci huczy od plotek dotyczących przyczyn odejścia młodego księdza z Kościoła. Zdecydowanie uciął je w rozmowie z WP pełnomocnik rodziny Szydłów, mec. Maciej Zaborowski.

Zgodnie z wcześniejszymi oświadczeniami ponownie wskazuję, że powodem rezygnacji Tymoteusza Szydło z kapłaństwa nie są »bliskie relacje« z jakąkolwiek osobą. Podkreślam także jeszcze raz, że mój klient nie został i nie planuje aktualnie zostać ojcem

– przekazał portalowi prawnik.

W środę Onet podał, że Tymoteusz Szydło nie tylko wnioskował o przeniesienie do stanu świeckiego, ale też prosił papieża Franciszka o zwolnienie z obowiązku celibatu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/Onet