Tyszka: Andrzej Duda nie wygra z Antonim Macierewiczem

Redakcja
26.03.2017 10:04
Śniadanie w Radiu ZET
fot. Radio ZET

- Macierewiczowi więcej wolno. On może mówić wszystko. Jego wiedza może komuś zagrażać, tego boją się politycy PiS - stwierdził w Śniadaniu z Radiem ZET Marek Sawicki z PSL. Czy między Antonim Macierewiczem a Andrzejem Dudą trwa konflikt?

W minionym tygodniu Andrzej Duda wystosował do ministra Antoniego Macierewicza dwa listy. Prezydent domagał się wyjaśnień od szefa MON dotyczących obsadzania stanowisk polskich wojskowych attache w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy na Ukrainie. Poruszył także temat prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu, którego powstanie ustalono podczas ostatniego szczytu NATO w Warszawie.

- Prezydent Andrzej Duda chce wyjaśnień m.in. na temat nominacji w armii. Problemy napęczniały - powiedział dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Bartosz Kownacki z PiS stwierdził, że ''próbuje się wywołać sztuczny konflikt między prezydentem, a szefem MON''. - Już są nominacje na najważniejsze stanowiska w armii - zapewnił.

Według poseł Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, pisma wysyłane z Pałacu Prezydenckiego nie mają żadnej siły sprawczej, a Andrzej Duda nie reagował, gdy generałowie odchodzili z armii.

- Andrzej Duda nie wygra z Antonim Macierewiczem. Nagłośnienie pism prezydenta jest kompromitujące dla Polski - podsumował Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

Początek drugiej kadencji Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej nie jest łatwy. Antoni Macierewicz składa doniesienie do prokuratury i oskarża byłego premiera o zdradę dyplomatyczną. ''To dom wariatów'' - mówi były prezydent Bronisław Komorowski.

Doniesienie do prokuratury na Donalda Tuska to według Katarzyny Lubnauer chęć przykrycia działań komisji smoleńskiej.

- Donald Tusk uciekł za granicę a mówił, że odpowiedzialność za wszystko bierze na siebie - przypomniał Bartosz Kownacki z partii rządzącej.

Według wicemarszałka Tyszki, tematy smoleńskie ''służą PiS i PO do mydlenia oczy Polakom''. - Zajmijmy się istotnymi sprawami dla rodaków - grzmiał. 

RadioZET.pl/DG