Zamknij

Młodzi zapowiadają strajk przeciw Czarnkowi. "W środę nie idziemy na zajęcia"

04.12.2020 15:04
protest przeciw Czarnkowi
fot. AP/Associated Press/East News

Młodzi ludzie żądają dymisji Przemysława Czarnka ze stanowiska ministra edukacji. Na środę, 9 grudnia zapowiedziano strajk ostrzegawczy. - W tym dniu nie bierzemy udziału w zajęciach - czytamy na stronie inicjatywy uczniów i studentów.

Uczniowie i studenci chcą doprowadzić do odwołania Przemysława Czarnka z funkcji ministra edukacji. "W najbliższy wtorek miną 2 tygodnie od złożenia przez nas petycji z prawie 90 tysiącami podpisów w KPRM. Postulat był jasny: dymisja Przemysława Czarnka. Pan Premier niestety nie odpowiedział. Musimy zatem działać dalej. A nasz cel wciąż się nie zmienia. Dymisja Przemysława Czarnka" - napisali organizatorzy wydarzenia.

Uczniowie i studenci chcą dymisji Czarnka. Zapowiadają strajk

Ogólnopolski Strajk Edukacyjny ma się rozpocząć w poniedziałek, 7 grudnia. Dwa dni później, w środę, zapowiedziano strajk generalny. "W tym dniu nie bierzemy udziału w zajęciach dydaktycznych" - ogłosili studenci.

Wydarzenie popiera i promuje w mediach społecznościowych Ogólnopolski Strajk Kobiet. Studenci mają nadzieję, że do strajku przyłączą się również wykładowcy, nauczyciele oraz pracownicy oświaty, "którzy tego dnia zrezygnują z wykonywania swojej pracy". "Celem nie jest tu pójście na wagary, czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak, aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza Minister Edukacji i Nauki oraz Premier" - czytamy.

Przemysław Czarnek naraził się młodym ludziom swoimi komentarzami o LGBT, a także zapowiedziami wyciągnięcia konsekwencji wobec nauczycieli, którzy popierają Strajk Kobiet. Podczas ostatniej manifestacji przed siedzibą MEN protestowano pod hasłem "Wolna aborcja i wolna edukacja!". Zebrani krzyczeli m.in.: "Szkoły wolne od faszyzmu", "Nie zastraszycie nas, jedna siła w nas", "To jest nasze ministerstwo", "Hańba, hańba".

Zobacz także

RadioZET.pl