Zamknij

Udaremniono przemyt pistoletu i amunicji

Redakcja
20.07.2018 17:43
Broń
fot. East News

Przemyt pistoletu i amunicji udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce (Podkarpackie). Towar, bez wymaganych zezwoleń przewoził 42-letni obywatel Ukrainy.

Jak poinformowała w piątek rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, do zdarzenia doszło w środę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie.

- Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej prowadzili wspólne działania kontrolne w zakresie przeciwdziałania nielegalnemu przewozowi przez granicę broni i amunicji - powiedziała rzecznik.

W ich trakcie do kontroli wytypowano m.in. toyotę na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którą podróżowali 42-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta. Podczas rewizji auta odkryto w podłokietniku samochodu oraz bagażu mężczyzny pistolet oraz trzy sztuki amunicji.

- 42-latek nie zgłosił broni i amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do ich legalnego przywozu na teren Polski. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie - zaznaczyła Chabowska.

- Z Prokuraturą Rejonową w Przemyślu uzgodniono zastosowanie wobec kierowcy karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby dwóch lat - dodała. Nastąpi także przepadek dowodów rzeczowych, czyli pistoletu Schmeisser kaliber 9 mm wraz z magazynkiem i trzech sztuk amunicji.

RadioZET.pl/pap/maal