Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany dźgnął nożem 29-latka. Został zatrzymany

28.02.2019 13:15
xxx wiadomosci

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem, w Gdyni. Do kierowcy trolejbusu linii 710, który stał akurat na przystanku przy ulicy Morskiej, podbiegł zakrwawiony mężczyzna. Oznajmił, że przed chwilą został dźgnięty nożem i potrzebuje pomocy.

Pijany dźgnął nożem 29-latka. Został zatrzymany fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sprawę opisał „Dziennik Bałtycki”. Kierowca pojazdu zareagował natychmiast, dzwoniąc po służby. Na miejscu zjawiła się policja oraz pogotowie medyczne. Jak podkreślił w rozmowie z dziennikarzami gazety Marcin Gromadzki – rzecznik prasowy ZMK Gdynia – 29-letni mężczyzna „powiedział kierowcy, że został dźgnięty nożem i że prosi o wezwanie pomocy, ale że ponieważ mocno krwawi, to uda się do pobliskiego sklepu, gdzie usiądzie i będzie czekał na przyjazd karetki”.

– Kierowca natychmiast powiadomił odpowiednie służby oraz dyspozytora i po uzyskaniu zgody od dyspozytora rozpoczął kontynuowanie trasy – dodawał rzecznik ZMK.

Miał ranę kłutą brzucha

Zdarzenie zrelacjonowane przez poszkodowanego się potwierdziło. Policja bardzo szybko ujęła napastnika.

Po odebraniu zgłoszenia od kierowcy trolejbusu – miało to  miejsce około godziny 19.30 – funkcjonariusze zaczęli przeczesywać teren wokół przystanku i odnaleźli rannego mężczyznę, który zdążył się już znacznie oddalić. Okazało się, że ma ranę kłutą brzucha. Udzielono mu pomocy w karetce pogotowia.

Byli nietrzeźwi

Policja natomiast skierowała się do mieszkania, w którym według relacji poszkodowanego miało dojść od napaści. Tam natknęli się na nietrzeźwego 38-latka – sprawcę.

Jak poinformował „Dziennik Bałtycki” komisarz Krzysztof Kuśmierczyk – oficer prasowy gdyńskiej komendy policyjnej, funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie dalsze postępowanie.

Obydwaj mężczyźni, zarówno poszkodowany, jak i sprawca napaści, byli pod wpływem alkoholu.

RadioZET/Dziennik Bałtycki/JZ

Oceń