Zamknij

Polska chce współpracy zbrojeniowej z Ukrainą

Redakcja
27.06.2017 16:55
Polska chce współpracy zbrojeniowej z Ukrainą
fot. PAP

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o podpisaniu umowy, w wyniku której strona polska dostarczy ukraińskim zakładom zbrojeniowym sprzęt wojskowy. Chodzi o przyrządy obserwacyjne i celownicze do wozów bojowych. - Polska chce współpracy zbrojeniowej z Ukrainą - zapewniał wiceszef resortu Bartosz Kownacki.

Przemysłowe Centrum Optyki – spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisała umowę z firmą Ukrinmasz na dostarczenie przyrządów optoelektronicznych do wozów bojowych. – Przyrządy są wykonane w technologiach, które umożliwiają obserwację działań operacyjnych w warunkach nocnych, bez konieczności zdradzania swojej pozycji poprzez namierzanie celów – mówił dyrektor handlowy PCP Paweł Glica.

Modernizacja armii

Nawiązanie współpracy Ukrainy z polskimi koncernami ma być inauguracją modernizacji ukraińskiej armii, w szczególności wozów bojowych. – W ramach tego zadania chcielibyśmy przekazać część kompetencji podmiotom ukraińskim; liczymy tu na wsparcie koncernu UkrOboronProm i należącej do niego firmy Ukrinmasz – mówił Glica.

Współpraca Polski z Ukrainą

Zdaniem szefa MON, Ukraina dla Polski jest partnerem strategicznym, z którym warto współpracować. – Ale, jak wielokrotnie podkreślałem, to musi być współpraca biznesowa, współpraca przemysłowa, która daje korzyści obydwu stronom. Chcemy zarówno kupować dobry sprzęt, jak i sprzedawać dobry sprzęt – tłumaczył Kownacki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bankier.pl/strz