Zamknij

Polka zleciła zabójstwo męża obywatelowi Ukrainy. Wpadła przy wpłacaniu zaliczki

07.02.2020 12:27
Polka zleciła zabójstwo męża obywatelowi Ukrainy. Wpadła przy wpłacaniu zaliczki
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Cztery tysiące dolarów – na taką sumę wyceniła życie byłego męża pewna Polka przebywająca na Ukrainie. Kobieta zleciła zabójstwo swojego byłego partnera jednemu z ukraińskich obywateli. Polskie i ukraińskie służby we współpracy zapobiegły tragedii.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Funkcjonariusze CBŚP, KSP i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, zapobiegli zabójstwu mężczyzny, które miała zlecić jego była żona. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny. Za zabójstwo mężczyzny kobieta miała zapłacić ponad 4 tysiące dolarów obywatelowi Ukrainy. Dzięki błyskawicznym działaniom służb nie doszło do dramatu.

komunikat CBŚP

Polka wpadła przy wpłacaniu "zaliczki"

Jak dowiadujemy się z komunikatu CBŚP, pierwszy sygnał dotyczący planów morderstwa mężczyzny został przekazany przez przez Służby Bezpieczeństwa Ukrainy policjantom z Centralnego Biura Śledczego Policji na początku grudnia ubiegłego roku. Wtedy też informację o planowanym przez kobietę zabójstwie zdobyli funkcjonariusze KSP.

Zobacz także

Według pierwszych ustaleń, przebywająca na Ukrainie Polka miała planować zlecenie zabójstwa byłego męża, mieszkającego na terenie Polski. Jak ustaliła policja, powodem miał być wieloletni konflikt rodzinny. "W celu realizacji swoich planów kobieta dotarła do obywatela Ukrainy, który podjął się realizacji zlecenia" – informuje CBŚP.

Zobacz także

Funkcjonariusze CBŚP z Zarządu w Rzeszowie wraz z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zbierali dokładne informacje na temat planowanego mordu i weryfikowali wszystkie poszlaki. Działania operacyjne zajęły łącznie 2 miesiące – po takim czasie, zleceniodawczyni została zatrzymana na terenie Ukrainy.

Zobacz także

Złapano ją w momencie gdy przekazywała przyszłemu zabójcy zaliczkę.

Zobacz także

Do zabójstwa nie doszło dzięki działaniom służb Polskich i Ukraińskich, które cały czas monitorowały sytuację, zbierając materiał dowodowy, a przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo potencjalnej ofiary i innych uczestników zdarzenia

komunikat CBŚP

Ukraińskie prawo za zlecenie zabójstwa przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie CBŚP.

 

RadioZET.pl/PAP/CBŚP