Zamknij

Ukraińcy nie chcą pracować za 13 złotych na godzinę. Wiceminister potwierdza

Redakcja
04.12.2017 21:57
Ukraińcy nie chcą pracować za 13 złotych na godzinę. Wiceminister potwierdza
fot. Pixabay

Ukraińcy w Polsce chcą zarabiać więcej, mimo że ich pensje od maja do grudnia wzrosły średnio nawet o jedną trzecią. - Dziś stawka 13 zł na godzinę jest dla nich często nie do przyjęcia – mówi wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed.

Wiceminister Szwed twierdzi, że polski rynek pracy nie jest już tak atrakcyjny dla obywateli Ukrainy, jak miało to miejsce jeszcze rok temu. – Ukraińcy już prawie nie podejmują pracy za niskie stawki, tak jak to było kiedyś. Dziś stawka 13 zł na godzinę w rolnictwie jest dla nich często nie do przyjęcia. Wiedzą, że za podobne pieniądze mogą np. pracować w sklepie, czy w innym dogodnym miejscu – mówi polityk w rozmowie z PAP.

Pensje rosną

Obywatele Ukrainy zatrudnieni w pracach fizycznych w maju br. zarabiali średnio 9 złotych netto na godzinę. W lipcu stawka ta wzrosła o dodatkowe 3 złote na godzinę, co oznacza 33-procentowy wzrost.

Zagłosuj

Zarabiasz więcej, niż 13 złotych na godzinę?

Liczba głosów:

Coraz lepsze zarobki

Na lepsze zarobki mogą liczyć m.in. murarze, którym godzinowa stawka również wzrosła. W maju zarabiali średnio 20 złotych na godzinę, a już w lipcu zarabiali 25 złotych – czytamy w publikacji zestawieniu Money.pl. Najmniejsza podwyżka zastała kucharzy, których stawka wzrosła z 12 do 14 złotych na przestrzeni trzech miesięcy.

Inny pomysł na zdobywanie pieniędzy ma m.in. Mateusz Kijowski. Oto szczegóły:

Zobacz także

RadioZET.pl/Money.pl/strz