Ukrainiec chciał wwieźć nabój do karabinu; twierdził, że to talizman

Redakcja
09.08.2018 16:22
pociski
fot. Pixabay

25-letni obywatel Ukrainy chciał przewieźć przez polsko-ukraińską granicę nabój do karabinu, twierdząc, że to talizman na szczęście. Nie miał wymaganych zezwoleń. Został ukarany 800 zł grzywny.

Jak poinformował w czwartek PAP Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, na przejściu w Korczowej strażnicy znaleźli nabój podczas kontroli samochodu marki Audi na czeskich numerach rejestracyjnych. Nabój do karabinu znajdował się w podłokietniku.

- Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie wymaganego zezwolenia. Mówił, że nabój znalazł i wozi przy sobie jako rodzaj talizmanu, który ma przynieść szczęcie - – poinformował Zakielarz.

Dodał, że nabój nie przyniósł jednak Ukraińcowi szczęścia. Mężczyzna został ukarany przez sąd grzywną w wysokości 800 zł. Nabój został zabezpieczony.

Zagłosuj

Czy w Polsce powinien być łatwiejszy dostęp do broni?

Liczba głosów:

Według danych BiOSG było to piąte takie zdarzenie w tym roku na przejściach granicznych na Podkarpaciu. Poprzednio 18 lipca na przejściu w Medyce funkcjonariusze SG i KAS znaleźli trzy sztuki amunicji 9 mm i pistolet marki Schmeisser przewożone, również w podłokietniku, przez obywateli Ukrainy.

Z kolei w okolicach Wetliny strażnicy graniczni udzieli wsparcia policji z Leska w związku z niewybuchem, który zauważyli turyści.

- Pocisk z okresu II wojny światowej znajdował się kilka metrów od linii granicy. Strażnicy graniczni doskonale znający rejon przygraniczny szybko odnaleźli niewybuch i zabezpieczyli teren - – poinformował Zakielarz.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.
SG przypomina o zachowaniu ostrożności w razie natknięcia się na takie znaleziska.

- Należy niezwłocznie powiadomić policję, a w rejonie granicy państwowej - Straż Graniczną -– poinformował Zakielarz.

RadioZET.pl/pap/maal