Zamknij

Ukraińskie małżeństwo okradało klientów. Żona sprzątała biżuterię, mąż sprzedawał

Redakcja
06.04.2018 17:32
Ukraińskie małżeństwo okradało klientów.  Żona sprzątała biżuterię, mąż sprzedawał
fot. Policja

Blisko 100 tys. zł - to szacunkowa kwota strat, na jakie narażone zostały cztery rodziny z powiatu otwockiego, które korzystały z usług 37-letniej obywatelki Ukrainy, zajmującej się domowym sprzątaniem i robieniem porządków - poinformowała policja.

Scenariusz "pracy" małżeńskiego gangu był zawsze podobny. Kobieta zatrudniała się jako sprzątaczka w okolicach Otwocka. Dokładnie lustrowała co znajduje się w mieszkaniach klientów, a potem zabierała cenniejsze rzeczy, biżuterię i pieniądze. Następnie, jej mąż skradzione przedmioty sprzedawał w lombardach.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

- Sprawą zajęli się dochodzeniowcy, gromadząc dowody, które wstępnie wykazały, że małżeństwo mogło mieć związek z kradzieżami i paserstwem. Takie też zarzuty karne usłyszała 37-latka. Dotyczyły one czterech kradzieży popełnionych na szkodę mieszkańców powiatu otwockiego na przełomie 2017 i 2018 roku. Mąż podejrzanej usłyszał natomiast zarzut paserstwa umyślnego, polegającego na ukrywaniu i sprzedaży przedmiotów pochodzących z przestępstw - poinformowała policja.

zet2

Kobieta naruszyła przepisy procedury pobytowej. Sprawa została przekazana straży granicznej. Rozpocząć się ma procedura deportacyjna. Mąż trafił do zakładu karnego. W dalszym ciągu w policyjnym depozycie znajdują się kosztowności, które czekają na rozpoznanie przez właścicieli. Policjanci proszą takie osoby o kontakt z prowadzącym sprawę asp. szt. Ryszardem Przysowa tel. 22 60 41 228.

RadioZET.pl/Policja/maal