Zamknij

Ulica Pawła Adamowicza powstanie w Pradze? „To priorytet”

Redakcja
17.01.2019 16:14
paweł adamowicz
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Jedna z ulic Pragi może zostać wkrótce nazwana imieniem zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – donosi gdansk.pl, powołując się na czeskie źródła. Z taką inicjatywą wyszedł burmistrz stolicy Czech Zdeněk Hřib.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Burmistrz Pragi Zdeněk Hřib podkreśla, że Paweł Adamowicz był bardzo bliski jego miastu. To dlatego postanowił go uhonorować, a jedną z praskich ulic nazwać jego imieniem.

– To człowiek, który od ponad dwudziestu lat, sprawując w Gdańsku służbę, przywykł do wartości tolerancji i humanizmu utrzymywanych przez Václava Havla – powiedział. Przypomniał tym samym, że Adamowicz uczynił zmarłego w 2011 roku Havla patronem jednej z ulic w Gdańsku.

Zobacz także

Hrib zwrócił się do Rady Miasta, by w najbliższym czasie wytypowano ulicę, która zostanie nazwana imieniem Adamowicza. Tablica ma zostać przygotowana w ciągu kilku tygodni. Jak poinformował Hřib, dla niego „jest to priorytet”.

Wcześniej z inicjatywą nadania czeskiej ulicy imienia Adamowicza wyszedł były sekretarz czeskiego prezydenta, Vladimír Hanzel.

Zobacz także

RadioZET.pl/gdansk.pl/MK