Wierni kontra Piotr Gliński. Poszło o „Kler”

Redakcja
25.09.2018 13:32
Wierni kontra Piotr Gliński. Poszło o „Kler”
fot. S.Kowalczuk/EastNews

Wierni, którzy wychodzili w niedzielę z kościoła na placu Trzech Krzyży w Warszawie, natknęli się na ulotki wymierzone w wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego. „Skandal. Minister Piotr Gliński dofinansował najnowszy, ohydny film Wojciecha Smarzowskiego” – czytamy w ulotce. Autorzy materiału podkreślili, że żądają dymisji ministra.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdjęcie ulotki opublikował na Twitterze Przemysław Barankiewicz, redaktor naczelny portalu Bankier.pl.

„Protestujemy przeciwko używaniu publicznych pieniędzy do ataku na kościół. Minister Piotr Gliński dofinansował najnowszy ohydny film Wojciech Smarzowskiego, który jednostronnie i tendencyjnie pokazuje Polski Kościół. Gliński kłamie, że nie miał z dofinansowaniem nic wspólnego, a odbyło się to przez dwie instytucje, które mu podlegają” – czytamy w ulotce.

Zobacz także

Autorzy materiału podkreślili, że żądają dymisji ministra, który „wspiera i promuje film »Kler« i obraża nasze uczucia”.

Minister kultury: nie dałem ani grosza na film "Kler"

Od akcji ulotkowej odcina się Kościół. – Absolutnie nie była to żadna inicjatywa parafialna – powiedział w rozmowie z portalem gazeta.pl ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

RadioZET.pl/Twitter/gazeta.pl/BM