Zamknij

Kolejne zmiany w TVP. Klaudiusz Pobudzin rezygnuje z funkcji szefa TAI

Redakcja
17.01.2018 16:51
TVP
fot. Wikimedia.Commons

Klaudiusz Pobudzin nie jest już szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zrezygnował z tej funkcji po niespełna roku - wynika z komunikatu na stronie internetowej Centrum Informacji TVP.

Nowym dyrektorem TAI - jednostki Telewizji Polskiej odpowiedzialnej za treści informacyjne i publicystyczne - został Jarosław Olechowski, dotychczasowy szef „Wiadomości” w TVP (jego poprzedniczką była Małgorzata Paczuska) i były reporter tej stacji.

Zobacz także

Pobudzin sprawował swoje obowiązki od maja 2017 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Piotra Lichotę. Do TVP trafił w 2016 roku - najpierw (podobne jak jego następca) pracował jako reporter, a następnie redaktor naczelny „Teleexpressu”. Wcześniej przez 11 lat pracował w Telewizji Trwam należącej do ojca Tadeusza Rydzyka. Pobudzin jest zresztą absolwentem uczelni założonej przez redemptorystę - Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej - gdzie ukończył studia z zakresu dziennikarstwa.

Zobacz także

Komunikat na stronie CI TVP był dość lakoniczny - ani Telewizja Polska, ani sam zainteresowany nie komentują tej decyzji ani nie podają jej przyczyn.

Chcesz dowiedzieć się, kto pisze słynne paski w TVP Info? Kliknij do naszego tekstu!

RadioZET.pl/MP