Zamknij

Umorzono śledztwo ws. śmierci posła Kukiz'15

Redakcja
06.04.2018 19:10
Wójcikowski
fot. East News

Prokuratura Okręgowa w Łodzi umorzyła śledztwo ws. wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski - poinformował rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania.

Dodał, że decyzja o umorzeniu śledztwa dotyczy również organizacji i przeprowadzenia akcji ratunkowej oraz kierowania w 2005 roku gróźb karalnych wobec Wójcikowskiego.

Do wypadku, w którym zginął poseł, doszło w styczniu ub. roku na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Wójcikowski poruszał się samochodem Volkswagen Bora, jadąc w kierunku Warszawy. Z niewiadomych przyczyn kierujący uderzył autem w barierę energochłonną, po czym zatrzymał się na jezdni. Został ominięty przez nadjeżdżającego Volkswagena Caddy, który zatrzymał się na pasie awaryjnym. Następnie doszło do najechania na Borę przez Forda Transita. Bora przemieściła się i uderzyła w Volkswagena Caddy.

W wyniku zdarzenia śmierć poniósł poseł. Pasażerowie Volkswagena Caddy i Forda Transita odnieśli lekkie obrażenia ciała. Doszło także do uszkodzenia bariery energochłonnej i wszystkich trzech pojazdów.

RadioZET.pl/pap/maal