Zamknij

Schetyna: polityczne samounicestwienie Andrzeja Dudy postępuje

Redakcja
17.09.2018 13:26
Schetyna: polityczne samounicestwienie Andrzeja Dudy postępuje
fot. RadioZET

- Proces politycznego samounicestwienia prezydenta Dudy postępuje – ocenił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Polityk odniósł się w ten sposób do ostatniej wypowiedzi Andrzeja Dudy, w której Unię Europejską nazwał „wyimaginowaną wspólnotą, z której dla Polaków niewiele wynika”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli przekonanie, kiedy będą się kończyły nasze kadencje, że zrobiono w tym czasie wiele rzeczy, że zrealizowano zobowiązania wyborcze, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko o swoich sprawach, czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika. Wspólnota jest dla nas potrzebna tutaj w Polsce. Nasza. Własna. Skupiona na naszych sprawach, bo one są dla nas najważniejsze – mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska na Podkarpaciu.

Zobacz także

Nazwanie Unii Europejskiej „wyimaginowaną wspólnotą” oburzyło polityków opozycji. Lider PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że „Andrzej Duda chce być bardziej pisowski niż cały PiS”.

- Walczy o nominację na następna kadencję. Widać, że nie czuje kompletnie tego o czym mówi, bo jest głową państwa, jest prezydentem 38-milionowego kraju, który jest w Unii Europejskiej i w NATO, a nie działaczem PiSu, który czeka na wybory i na kampanię wyborcza – ocenił Schetyna.

Jego zdaniem słowa Dudy są „absolutnie nie do zaakceptowania”. Dzisiaj ten proces politycznego samounicestwienia  prezydenta Dudy postępuje – dodał.

RadioZET.pl/BM