Unijni przywódcy złożyli życzenia Wałęsie. Zabrakło podpisów z Polski

Redakcja
01.10.2018 12:23
Unijni przywódcy złożyli życzenia Wałęsie. Zabrakło podpisów z Polski
fot. PAP

Około 500 osób gościło w sobotę na bankiecie i koncercie zorganizowanym w gdańskiej Operze Bałtyckiej z okazji 75. urodzin Lecha. Podczas przyjęcia Donald Tusk wręczył Wałęsie życzenia od wszystkich przywódców krajów unijnych. Zabrakło tylko dwóch podpisów - Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbana.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O to, dlaczego premier Morawiecki nie podpisał listu z życzeniami dla Lecha Wałęsy, pytał polityków Konrad Piasecki w programie "Kawa na Ławę". - Mam nadzieję, że pan Wałęsa porozmawia z panem Tuskiem na temat tego, co się działo w Salzburgu między innymi, bo rozumiem, że urodziny były tą okazją, żeby porozmawiać, dlaczego pan Tusk odwrócił się od 900 tysięcy Polaków, którzy mieszkają w tej chwili na Wyspach i dlaczego dzisiaj na twardo ma być dokonany Brexit – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Zobacz także

- Pan Lech Wałęsa nie jest z całą pewnością zwolennikiem dobrej zmiany. Sądzę, że pana premiera. Kontestuje wszystko, co wprowadzamy dla dobra społeczeństwa – dodał.

Zobacz także

Podobne pytanie usłyszał minister w kancelarii prezydenta Paweł Mucha.  - Nie znam sytuacji takiej, żeby pan prezydent Wałęsa składał życzenia panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Nie przypominam sobie takich sytuacji, oficjalnych życzeń, adresowanych przez Wałęsę – odpowiedział.

RadioZET.pl/BM