Zamknij

Szpital w Krakowie zalany po burzy. Zamknięte oddziały, SOR w trybie awaryjnym

12.07.2021 15:44
Burza uszkodziła dach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
fot. mamik/fotopolska.eu/wikimedia/screen/UniwersyteckiSzpitalDziecięcywKrakowie/Facebook

Burza uszkodziła dach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Woda zalała kilka oddziałów, a szpitalny SOR działa w trybie awaryjnym. – Zakończono naprawę uszkodzeń, które wymagały najpilniejszej interwencji – poinformowała rzeczniczka szpitala Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.

Burza, która przeszła w nad Krakowem w weekend, uszkodziła dach budynku C Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Woda zalała oddział Neurochirurgii, Ortopedii oraz Oddział Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń, a także część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Szpitalny SOR działa w trybie awaryjnym, natomiast zalane oddziały ewakuowano. Sale musiało opuścić 19 dzieci. Przeniesiono je na sąsiednie oddziały.

Burza uszkodziła dach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Zalane dwa oddziały

Rzeczniczka szpitala Katarzyna Pokorna-Hryniszyn powiedziała, że w szpitalu zakończono naprawę uszkodzeń, które wymagały najpilniejszej interwencji. - Prace utrudnia deszcz. Jest to działanie tymczasowe, bo szkody wskazują na prawdopodobną konieczność wymiany całości membrany pokrywającej dach w tej części szpitala. Czekamy na rzeczoznawców od ubezpieczyciela szpitala – poinformowała Pokorna-Hryniszyn. Przekazała również, że otwarto też lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które było nieczynne.

Szpital prosi potencjalnych pacjentów o udawanie się w pierwszej kolejności do lekarzy rodzinnych, a gdy zachodzi konieczność nagłego udzielania pomocy, do innych SOR-ów i izb przyjęć.

RadioZET.pl/PAP/"Gazeta Wyborcza"/Radio Kraków/oprac. AK