Zamknij

Uniwersytet Andrzeja Dudy apeluje do swojego byłego studenta

Redakcja
18.12.2017 17:48
Uniwersytet Andrzeja Dudy apeluje do swojego byłego studenta
fot. Archiwum RadioZET.pl

Wydział uczelni, na której studiował prezydent Andrzej Duda, apeluje do swojego byłego studenta, aby zawetował ustawy o zmianach w sądownictwie. Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego wyraziła sprzeciw wobec zmian proponowanych przez rząd PiS.

Zagłosuj

Uważasz, że prezydent zawetuje projekt PiS-u?

Liczba głosów:

Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego wyraziła sprzeciw wobec uchwalonych ustaw o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustawy o Sądzie Najwyższym.

Wydział apeluje do byłego studenta

Radzie nie podoba się projekt zmiany, uchwalony przez rząd PiS. "Nieuzasadnione  niczym usunięcie części sędziów Sądu Najwyższego przez obniżenie ich wieku emerytalnego, wprowadzenie nadzwyczajnego środka zaskarżenia prawomocnych orzeczeń, który ma być rozpatrywany z udziałem ławników obsadzanych w  procedurze politycznej, reforma  postępowań  dyscyplinarnych,  która  stwarza  możliwości  nacisku  na  sędziów,  poddanie Krajowej Rady Sądownictwa bezpośredniemu wpływowi polityków, nie są sposobami naprawienia sądownictwa, natomiast niszczą największe jego wartości, jakimi są niezależność sądów i sędziowska niezawisłość. Rozwiązania te są sprzeczne z obowiązującą Konstytucją RP" – czytamy w piśmie od uczelni.

Przysięga złożona Narodowi

Uczelnia wzywa prezydenta, aby nie dopuścił do wejścia w życie uchwalonych ustaw. „Wzywamy Pana Prezydenta, aby w tej trudnej chwili wypełnił swoją powinność strażnika Konstytucji i dotrzymał złożonej Narodowi przysięgi prezydenckiej”.

Za przyjęciem uchwały Rady Wydziału Prawa i Administracji zagłosowało 67 członków. Przeciw było 6, a 8 wstrzymało się od głosu.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

RadioZET.pl/UJ/strz