Zamknij

Najpopularniejsze kierunki na UW. Najwięcej kandydatów na ekonomię, anglistykę i dziennikarstwo

Redakcja
11.07.2017 14:31
1245 osób na 75 miejsc na Międzykierunkowych Studiach Ekonomiczno-Menedżerskich na UW
fot. Wikimedia Commons

Radio ZET dotarło do statystyk Uniwersytetu Warszawskiego. Które kierunki notują najwięcej kandydatów podczas tegorocznej rekrutacji?

Najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Warszawskim w tym roku to ekonomia, anglistyka i dziennikarstwo. Według statystyk rekrutacyjnych, do których dotarło Radio ZET, na anglistykę i ekonomię o 1 miejsce stara się 16 kandydatów.

Zagłosuj

Czy chciałbyś studiować na UW

Liczba głosów:

Na dziennikarstwie o specjalizacji public relations o 1 miejsce walczy nawet 18 osób, miejsc jest 30. Spośród kierunków ekonomicznych największym zainteresowaniem cieszą się Międzykierunkowe Studia Ekonomiczno-Menedżerskie, gdzie na 75 miejsc jest aż 1245 chętnych.

Zobacz także

Na studia ekonomiczne na UW zdecydowało się kilka tysięcy osób, a miejsc jest kilkaset. Również ogromnym zainteresowaniem cieszy się orientalistyka - miejsc jest tylko 25, a chętnych niemal 500 osób. Wciąż wielu maturzystów składa papiery na prawo, psychologię i zarządzanie. Rośnie liczba chętnych na bezpieczeństwo wewnętrzne czy biotechnologię. Na UW zgłosiło się w tym roku ponad 30 tysięcy kandydatów - w tym ponad 2 tysiące obcokrajowców, głównie zza wschodniej granicy.

Radio ZET/mas/maal